Kerst karamel koekjes ( vegan )

Zo rond de kerstdagen lusten we wel wat lekkers. Dat dit niet meteen een aanval hoeft te zijn op je gezondheid, bewijzen mijn recepten al jaren. Ieder jaar probeer ik om de lekkerste feestelijke recepten te bedenken die naast ontzettend lekker ook meuk-vrij zijn. ( geen gluten / koemelk / dierlijke ingrediënten , suiker) Want dat is de grap: …we hebben al die suiker, transvetten en zout echt niet nodig om iets echt lekker te laten smaken.
Neem nu deze verrukkelijke karamel koekjes. Zien ze er niet feestelijk en zeer aantrekkelijk uit? Daar sla je dus absoluut geen flater mee als je dit aan je gasten serveert. Je maakt ze ook nog eens super eenvoudig. Ik heb ze gemaakt van , door mij zelf bedachte. superfood-meelmix.
- 500 gram bruine amandelen
- 500 gram para noten
- 500 gram pompoenpitten
- 500 gram zonnebloempitten
- 250 gram lijnzaad
- 250 gram chiazaad
- 750 gram gierst

Dit heb je nodig:
- 400 gram superfoodmeel-mix ( zie toelichting hierboven )
- twee eetlepels homemade bruine basterdsuiker of twee eetlepels greensweet-stevia BROWN
- warm water
VOOR DE KARAMEL TOPPING
- zes eetlepels lucuma poeder
- twee eetlepels bruine basterdsuiker
- warm water ( circa 75-100 ml)
- extra: bruine basterdsuiker
Zo maak je het:
Verwarm de oven voor op 180*C. Bekleed een bakplaat met bakpapier. Roer alle ingrediënten in een kom tot een smeuïge, opschepbare massa. Schep bergjes op de bakplaat en vorm er ronde koeken van. Boor met je vinger in het midden van ieder koekje een gat. Bestrooi de buitenste randen met bruine basterdsuiker. Bak de koekjes in het midden van de oven gaar in ongeveer 20-25 minuten, blijf tussentijds controleren.
Maak een romige massa door de basterdsuiker en lucuma poeder eerst door elkaar te roeren en daar steeds kleine beetjes water aan toe te voegen. Vul de gaten in de koekjes met de karamel en laat drogen.
Wordt de gierst eerst afgespoeld en gedroogd?
nee gewoon droog malen, anders wordt het pap
lucuma, waar is dat evt. door te vervangen?
maca poeder