Pompoen ovenschotel ( vegan )

Lekker, voedzaam, veganistisch en snel klaar…..als dit je allemaal erg aanspreekt, is dit verrukkelijke recept wellicht ideaal voor jou. Het is snel klaar te maken, bevat weinig ingrediënten en kan met of zonder bijgerechten worden gegeten. Het is bijvoorbeeld erg lekker bij quinoa , zilvervliesrijst of volkoren pasta’s. Deze schotel is goed voor drie personen.

Dit heb je nodig:

Zo maak je het:

Verwarm de oven voor op 200*C, vet een ovenschaal in met zuivere kokosolie. Pureer in de blender de tofu, kruiden en pompoen , stort uit in een kom, en spatel de uisnippers en havermout erdoor. Stort in de ovenschaal en verdeel. Bestrooi de schotel met kruiden. Bak in het midden van de oven goudbruin gaar in ongeveer 45 minuten, blijf tussentijds controleren.

 

 

15 Reacties op “Pompoen ovenschotel ( vegan )

  1. Hoi,

    Ziet er echt heerlijk uit !
    Je gebruikt havermout .. Maar is er een alternatief (geen graan) of is het dan niet zo smeuig meer ?

    Groetjes
    Nathalie

    • boekweit / vier granen volken / rogge vlokken / gierst……naakte haver

  2. L
    Fijn recept, ik las dat je ook kip kunt gebruiken in plaats van tofu. Mijn dochter mag geen gluten en lactose en suiker. Mischien heb je daar ook eens een recept voor. BVD Ans

  3. Ik gebruik geen producten met soja ivm een trage schildklier. Heb je andere suggesties?

      • Sorry, ik bedoelde een variant voor de tofu in je recept.
        Tempeh is ook een soja product.

          • peas maker ? Echt ?…….Het gaat over brokken die zijn gemaakt uit 79,8% erwteneiwit-concentraat en 19% tuinbonen-eiwitconcentraat. Het bevat volgens de fabrikant “ een beetje “ zout maar ik persoonlijk vind 1,2 gram zout niet “ een beetje “ maar een beetje “ veel “. Laten we inzoomen op de concentraten die zijn gebruikt, te beginnen met het ertweneiwit-concentraat ( EEC voor het gemak ff afgekort ) Dit wordt meest gewonnen uit gele spliterwten, omdat de eiwitten op diverse manieren zijn te scheiden van de rest van de erwt. Het bestaat uit verschillende eiwit-klassen, als prolaminen, globuline, en albumine, die volledig in water oplosbaar zijn en zo’n 20% van het geheel uitmaken. Er is een natte en een droge methode om de eiwitfractie te scheiden van de rest van de erwt. Dit levert het uiteindelijke eiwit-concentraat en isolaat op. Het erwteneiwit-isolaat levert meer eiwitten op maar bevat ook nauwelijks koolhydraten. De natte methode : De erwten worden gezuiverd, gesplitst en ontdaan van de schilletjes. De erwten worden vervolgens vermalen tot poeder en opgelost in water. De ph waarde in de oplossing wordt veranderd, waardoor eiwitmoleculen kunnen samenklonteren en neerslaan. De neerslag wordt met een hydrocloon ( = een soort centrifuge ) gescheiden van andere bij producten, en verder ingedikt. Het wordt verder gesproei-droogd. De droge methode : hier worden de erwten in droge toestand vermalen en fracties gescheiden op basis van verschillende deeltjes-grootte en dichtheid. Het tot meel vermalen erwten goedje wordt gefluïdiseerd, wat inhoudt dat een vast poeder precies zoveel lucht ingeblazen wordt dat het geheel zich als een vloeistof gedraagt. Door middel van een classificerings-wiel worden de kleine eiwit deeltjes gescheiden van de rest. Tot grote tegenstelling van soja eiwitten zijn hier totaal geen chemische middelen nodig voor de extracties. Dit geeft ook lagere milieu kosten, en ook hebben de spliterwten geen kunstmest nodig. Al met al een veel betere keuze dan de gehydrolyseerde soja eiwitten die te pas en te onpas worden gebruikt in heel veel eiwitpoeders / levensmiddelen.
            Betreft de tuinboon-eiwitconcentraat, dit is nog maar recentelijk in opkomst. Het bewerkingsproces komt in feite op hetzelfde neer als alle andere peulvruchten .
            WAT ZEGT HET ????
            Terug gekoppeld naar de hapklare brokken van PEASMAKER : wat we hier zien is een zeer lucratief ideetje, want meer dan wat geconcentreerd peulvruchten concentraat en zout omvat het niet. En uiteraard klopt het, dat het voldoet aan veel eiwitten, en voedingsvezels. Per zakje, wat wordt beschouwd als ongeveer 25 gram per portie per persoon, krijg je gemiddeld per maaltijd 7,5 gram eiwitten bonnen, en zo’n 3-4 gram voedingsvezels. Dat is op zich niet heel erg schokkend veel, maar zeker ook niet te weinig. De brokken worden gemaakt via een droog mechanisch proces. De verpakking is gemaakt van plastic wat recyclebaar is. Is het volledig ? Ja en nee, want er mist toch het één en ander aan volledigheid, maar het is zeker niet zo dat het niets vervangt.
            MEUK OF LEUK ?
            Geen regelrechte meuk, maar absoluut ook niet leuk. Om te beginnen stoor ik mij vreselijk aan het hele verdienmodel achter dit merk. Het is alleen verkrijgbaar op hun eigen website en in hun eigen webwinkel. Dan de zeer hoge verkoopprijs, voor wat je inhoudelijk krijgt. € 35 euro voor zes zakjes is uiteraard afgrijselijk DUUR betaald, als je je bedenkt, dat je ook een pot erwteneiwit-concentraat kunt kopen en een pot tuinboon-eiwitconcentraat for-that-matter, en dit over je voeding strooien. Dat is vele malen goedkoper en bovendien net zo effectief, zonder het zout en de verpakking en de verzending. Als je graag voor gemak en zout kiest, be my Guest, maar ik persoonlijk zou mijn goede geld hier niet aan uitgeven. Het is GEEN ECHT voedsel, maar mishandeld en in elkaar geknutseld voedsel wat echt voedsel van de kaart wil maaien. Wil je graag extra eiwitten ? Extra voedingsvezels ? Koop dan gewoon gedroogde ( biologisch of niet ) peulvruchten, en zet deze dagelijks op je menu in plaats van hapklare brokken. We zijn mensen, toch en geen huisdieren ?
            MIJN EINDOORDEEL ;
            Lekker laten , dit spul. Te duur voor wat je krijgt. Maak het zelf, kies voor ECHT voedsel, zoals moedertje-natuur het ook voor ons heeft bedacht .

  4. Denk dat ik iets verkeerd heb gedaan, is een blok droog beton geworden. Zonde want de smaak op zich is wel lekker.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *