Vegan boekweit crunchies

Erg simpel om te maken, maar wat een effect geven ze! Met een heerlijke vulling van chocoladeglazuur! Probeer daar maar eens vanaf te blijven!
Voor de ” crunch” in deze koeken heb ik kasha gebruikt. Kasha is niets meer of minder dan geroosterde boekweitkorrels. Je kunt deze kant en klaar kopen in de biowinkel, maar ook zelf even kort roosteren in een koekenpan ( boekweitkorrels) als je deze niet kunt vinden. Kasha is erg gezond, het is zeer rijk aan voedingsstoffen, maar is arm in suikers. Dankzij de noot-achtige smaak ideaal voor mensen met een noten-allergie! Kasha is glutenvrij. Kasha is enorm krokant. Je kunt het bijvoorbeeld ook toevoegen aan je eigen homemade muesli voor een lekkere crunchy bite.
Dit heb je nodig:
Voor de koeken:
- 500 gram volkoren boekweitmeel
- een eetlepel psyllium
- twee flinke eetlepels greensweet-stevia sweet Xtra
- drie eetlepels ei-vervanger ( klik hier voor recept) + vier eetlepels water
- 10 gram ( wijnsteen) bakpoeder
- warm water
- twee kopjes kasha
Voor de vulling:
- zes flinke eetlepels biologische magere cacaopoeder
- water
- een eetlepel greenswweet-stevia sweet Xtra
Zo maak je het:
Verwarm de oven voor op 185 graden. Bekleed een bakplaat met bakpapier.Maak een papje van de ei-vervanger met het water. Roer alle ingrediënten voor de koeken in een kom stevig door elkaar, voeg beetjes water toe tot de massa smeuïg maar nog wel opschepbaar wordt. Schep bergjes op de bakplaat en bak de koeken in het midden van de oven gaar in ongeveer 35 minuten, blijf tussentijds controleren. Laat afkoelen.
Maak een stevig glazuur door steeds kleine beetjes water toe te voegen aan de cacaopoeder en stevia. Besmeer steeds een koek met het glazuur en druk er een andere koek op. Laat drogen.